GÜNCEL 594 0

Güneş Gözlüğünüzü Nasıl Seçmelisiniz?

Güneş Gözlüğünüzü Nasıl Seçmelisiniz?

 

Yaz gelirken en çok düşünülen konulardan birisi de güneş gözlüğü seçimimizdir, güneş gözlükleri bir yandan aksesuar olarak kullanılırken bir yandan da güneşin zararlı ışınlarından gözümüzü korumaktadır bu nedenle gözlük seçimimizi yaparken güneş gözlüğümüzün kaliteli ve üretim standartlarına uygun olması gerekmektedir, camlarının ultraviyole ışınları geçirmemesi için polarize olması şarttır. Aynı zamanda modaya ve yüz hatlarımıza da uygun olması gerekmektedir.

Peki günümüzde sokak satıcılarının bile sattığı gözümüzü korumaktan çok daha da çok zarar veren güneş gözlüğünüzü nasıl seçmelisiniz? Öncelikle gözlüklerimizin kalite standartlarını belgeleyen ve bu belgeyi size veren güvenilir yerlerden alınması gerekmektedir. Göz ile ilgili problemleri olan kişiler ise doktorlarına danışarak numaralı güneş gözlükleri alabilirler. Gözlüğümüzün camının rengi ise sağlık açısından bir engel oluşturmazken kişinin kullanım yerlerine göre camların renkleri de farklılık göstermektedir. Örnek vermek gerekirse mavi renkli camların kışın kullanımı daha uygunken, kırmızı ve pembe renkli camlar bilgisayar ekranından gelen zararlı ışınları engellediği söylenmektedir. Dar kesitli güneş gözlüğü camları gözümüzün farklı açılardan ışık alması nedeni ile tercih edilmemesi gerekirken görüş alanımızı kaplayan camlar sağlık açısından daha çok tercih edilmektedir.

Güneş gözlüklerimizi sağlıklı olmasından sonra aksesuar olarak yüz hatlarımıza en uygun olanı seçmemiz gerekir, kişi öncelikle kendine en çok yakışan gözlüğü seçmelidir ancak yapılan araştırmalara göre belirli yüz hatlarına göre tasarlanmış gözlük çeşitleri de mevcuttur.

SAĞLIK, TEKNOLOJİ, GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ,Güneş Gözlüğünüzü Nasıl Seçmelisiniz?, Güneş Gözlüğü Seçimi, güneş gözlüğü nasıl olmalı? , Çakma Güneş Gözlüğü Zararları

Bir Cevap Yazın