Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Su; hayatımız için gerekli, bizim gibi birçok canlının hayat kaynağı olan bir bileşiktir. Bugüne kadar insan teknolojisiyle bir su üretilememiştir. Ayrıca su zehirli atıkları vücudumuzdan ter, idrar ve karbondioksit olarak atılmasını sağlayan; evren, doğa ve bizim için çok önemli bir yaşam kaynağıdır. Şimdi gelelim asıl konumuz olan alkali suya.

Alkali su; genel olarak, vücudumuz için gerekli olan dozda su alamayanlar için kullanılan; ayrıca bu özelliği detoks, cilt bakımı ve zayıflama için kullanılan bir su çeşididir. Bu su zayıflamak isteyen hanımlar ve beyler için, çok tutulan bir yöntemdir. Düşük maliyeti ve kolay yapımı ile zayıflama ve detoks çeşitleri arasında en uygunu olarak birinci sırada yer alır.

Alkali su, içinde kullanılan karbonat nedeniyle, günümüz insanlarının su içmeme alışkanlıklarını ortadan kaldıran, şifalı bir sudur. Bu alkali su tekniğinin kullanılmasındaki amaç, bir bedenin ihtiyacı olduğu kadar yada ihtiyaçtan daha fazla su içmesini sağlayıp; vücuttaki su oranını biraz olsun arttırmak ve kişilere sağlıklı, düzenli ve kontrollü biçimde kilo verdirmek amaçlanır. Ancak alkali suyun da dozunu fazla kaçırmamak lazımdır. Çünkü 24 saat içerisinde 5 litre veya üstü su içmek, vücudunuz açısından kötü sonuçlara sebep olabilir. Bu yüzden alkali suyu bile fazla kaçırmamalıyız.

Gelelim vücudumuz için çok yararlı olan, alkali suyun yapılışına. Öncelikle tamamen arıtılmış, PH değeri 7 den yüksek, 2 litre suyu alıyoruz. Bunun içine bir yemek kaşığı karbonat atıp küçük parçalar eriyinceye kadar karıştırıyoruz. Böylece alkali suyu hazırlamış oluyoruz.

Bir Cevap Yazın