Bilgisayarım Donuyor Ne Yapmalıyım?

Bilgisayarım Donuyor Ne Yapmalıyım?

Genelde bilgisayar sorunlarını tam anlamadan internetimizin yavaş olduğunu düşünürüz. Aslında hata internette değildir kullandığımız cihazdandır. Bilgisayar kasasının birçok özelliği bulunmaktadır. Ekran kartı, hafıza RAM kartı, hard disk gibi değerli parçaları bulunmaktadır. Bu değerli parçalara fazla yüklenildiği zaman RAM doğal olarak yorulacak ve gereksiz dosyalar yüzünde yavaşlamaları meydana getirecektir. Bunun için öncelik bilgisayarda nasıl bir düzen oluşturmaya bakıyor. Bilgisayarın donma sebebi internetten indirdiğiniz bilmediğiniz yazılımlarda da olabilir. Bu yüzden kaynağına güvenmediğiniz programları indirmemelisiniz. Virüsün ne zaman bulaşacağını ve bilgisayarınızı yavaşlatacağını anlayamazsınız. Bilgisayarım donuyor ne yapmalıyım diyorsanız size vereceğimiz tavsiyeleri uygulayın.

Bu tavsiyeler bunlardır:

 

  • Yazılım hataların bilgisayarınıza vermiş olduğu virüsler. Bunun için tanınmış ve yazılımı iyi olan virüs programı Eset programını kullanmanız sağlıklı olacaktır. Eset bilgisayarınızda var olan kötü virüsleri tespit ederek temizler.

  • Sistemi önceki durumuna geri getirmek yani sistemi geri yükleme ile var olan dosyalarınıza tekrardan erişim sağlamanıza yardımcı olur.

  • Cclenear yani sitem temizleyicisini düzenli kullanarak kayıt defterindeki gereksiz dosyaları silerek sistemi rahatlatma bilgisayarınız hızlandıracaktır.

3 yorum

Bir Cevap Yazın