Diş Eti Kanaması Nedenleri ve Tedavisi

Diş Eti Kanaması Nedenleri ve Tedavisi

Dişler ve diş sorunları bizlerin başından hiç eksik olmayan sorunlar arasında yer alıyor. Diş eti veya dişiniz ağrımaya başladığı andan itibaren sizlere fazlasıyla sorun yaşatmakta hatta bir çoğunuzun ciddi derecede hastalık geçirmesine neden olmaktadır. Diş eti ağrıları için kullanabileceğiniz yöntemleri aynı zamanda diş eti ağrılarının, diş eti kanamalarının neden olduğunu sizlere şimdi sıralayacağız. İşte sizlere; ”Diş Eti Kanamaları Neden Olur?” adlı konumuz.

 

Her insanın fazlasıyla canının yandığı ve hiç bir şekilde derdine derman olabileceği bir şey bulamadığı hastalık: ”Diş ve diş ağrıları.” Bununla birlikte diş eti kanamaları da bizleri fazlasıyla etkiliyor. Küçük bir diş fırçasıyla fırçalama da bile dişleriniz fazlasıyla ağrımaya başlayabilir veya kanamaya başlayabilir. Peki bu gibi sorunlar ne yapmalıyız?
Diş eti ağrılarınızın ve diş eti kanamalarınızın durdurabilmesi için öncelikle uzman bir doktor bulmanız gerekiyor. Bunun haricinde günlük olarak dişlerinizin düzenli bir şekilde fırçalanması gerekiyor. Yani flüorür yardımıyla dişlerinizin fırçalanıp hergün temizlenmesi gerekiyor. Bunun haricinde sık sık diş ipi kullanmanızda fayda sağlayabilir. Meyve yemekten asla uzak durmamanız gerekiyor.

Diş eti kanamalarının genel olarak sebebi bellidir; ”Dişlerinizin ve diş etlerinizin fazlasıyla hafif olması, kırılmaya meyilli olması diş eti kanamalarına neden olabilir.” Bunun haricinde anemi, lösemi gibi hastalığınızda bulunabilir. Aynı zamanda kan pıhtılaşması hastalığından dolayı olabilir.

Bir Cevap Yazın