Doğal Enerji İçeceği Nasıl Yapılır?

Doğal Enerji İçeceği Nasıl Yapılır?

 

Vücudumuzda bağışıklığımızı destekleyen birçok hayati unsur bir arada yer almaktadır. Ancak bağışıklık, var olan potansiyel haricinde, dışarıdan alınan vitamin ve minerallerle beslenmekte ve güçlenmektedir. Bu doğrultuda yediğimiz içtiğimiz her şey yaşam kalitemizi etkilemesinin yanı sıra, hastalıklarla savaşan bağışıklık sistemimizi de etkilemektedir. Vücuda alınan her gıdanın doğal olması günümüzde maalesef beklenebilen bir durum değil ancak, buna özen göstererek alışveriş yapmak veya örneğin doğal enerji içeceğimizi kendimiz yapmamız gibi güzel alternatiflerimiz de var.

Doğal Enerji İçecekleri, Doğal, Ev Yapımı, Sağlık,Doğal Enerji İçeceği Nasıl Yapılır?, Ev yapımı İçecekler, Soğuk İçecekler,  Armutlu, Zencefilli, Kivili ve Ispanaklı Enerji İçeceği, Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Kalma Formülleri

Elimizin altında bulunan, dolabımızdaki doğal ve lezzetli gıdalarla doğal enerji içeceği hazırlamak son derece kolay bir iştir. Bir de tamamen şeker yüklü ve insan vücuduna zararlı toksik maddeler içeren enerji içeceklerinin yerine sağlıklı bir seçenek olması, bunu daha da yapılabilir hale getiriyor. Kafein ve torin gibi etken uyarıcılar yerine doğal takviyeleri alarak, pasif ve zararlı bu içeceklerden uzak durmak en doğrusu olmaktadır. Hiçbir yan etkisi olmayan bu lezzetli içecekler nasıl hazırlanıyor, birazda buna değinelim.

Armutlu, Zencefilli, Kivili ve Ispanaklı Enerji İçeceği

Tarifin adına bakınca gözünüz korkmasın. Güne başlarken böylesi bir enerji içeceği ile mikroplara, hastalıklara ve düşük motivasyonlu ruh hallerine karşı 2-0 önde başlamış olacaksınız. Gerçek bir C vitamini kaynağı kivi, demir deposu ıspanak, ki ıspanağın işlevi yalnızca demir deposu olması değil, vücutta yeşil yapraklı bitkilerin detoks etkisi yaptığı araştırmalarla ortaya konmuş bir gerçektir ve bağışıklık dostu zencefil ile muazzam bir organik enerji içeceği elde edeceksiniz. Bir ince dilim taze zencefil, bir armut, 1 bütün kivi ve bir avuç dolusu ıspanağı bir miktar suyla katı meyve sıkacağı yada blendırdan geçirmek sureti ile püre haline getirin. Koyuluğunu arzunuza göre ayarlayın.

Bir Cevap Yazın