Öğrencilik Döneminde Öğretmenlerden Bıkmadan Duyduğumuz Sözler

Öğrencilik Döneminde Öğretmenlerden Bıkmadan Duyduğumuz Sözler

 

İlkokul, lise dönemlerinde öğretmenlerimizden hangimiz laf yemedik çılgınlar gibi? En ufacık bir şeyde hemen o alışa gelmiş meşhur laflarını söylerlerdi bize. Nesilden, nesile aktarılan o sözleri unutursak kalbimiz kurusun!

Gülünecek bir şey varsa söyleyin hep beraber gülelim!

Sıra arkadaşının seni güldürmesi ve öğretmenin yakalaması tabii o anda sizin için Allahım neydi günahım? şarkısı arka fonda çalıyor.

Neye gülüyorsunuz evladım? Söyleyin hep birlikte gülelim!

Hiç örtmenim Emre bir şey söyledi ona güldüm.

Dersi dinleyin!

Kendini de evde unutsaydın!

Bazen kitabı, bazen ödevi evde unuttuğumuz zamanlar oldu. Peki çok değerli öğretmenlerimiz bize ne dedi? Kendini de evde unutsaydın evladım!

O arkadaki dörtlüyü ayıracağım!

Sınıfın yaramaz öğrencileri genellikle hep arka tarafa toplanır, dersi kaynatanlar da onlardır zaten. Sınıfta ne zaman bir yaygara kopsa kabak hep o dörtlünün başına patlar.

Otur sıfır!

Öğretmen seni konuşurken yakalarsa sözlüye kaldırır, en son anlattığı konuyu anlatmanı ister tabii sen dinlemediğin için cevap veremezsin veeee o muhteşem söz öğretmenin dudakları arasından çıkıverir. Otur sıfır!

Bütün okul/öğretmenler sizden şikayetçi!

İlkokuldayken ben bu sözü çok duyuyordum. Ne biçim sınıfsınız siz herkes sizden şikayetçi. Arkadaş bir sınıfın hiç mi seveni olmaz? Olmuyormuş demek ki.

Samet çık dışarııııı!

Vee bir öğretmenin çıldırdığı an. Konuşan öğrenciyi susturamayınca çık demesi. Hangimiz kapının önüne koyulmadık ki?

Vee daha duyduğumuz birçok söz var. Ne olursa olsun öğretmenler hepimizin başının tacı! Bütün öğretmenlerimizin, öğretmenler günü kutlu olsun!

Kaynak : ks/

Bir Cevap Yazın