Photoshopta 3dk da Göz Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Photoshopta 3dk da Göz Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

 

Photoshop programı kullanan kişiler tarafından çok iyi bilinen, fakat programı kullanmaya yeni başlayan kişilerin de bir o kadar merak ettiği konulardan biri olan photoshopta göz rengi değiştirme, saç rengi değiştirme, cilt tonunu değiştirme gibi konular oldukça önemli. Bu sayede birçok yeniliği yakalayabiliyorsunuz. Eğer bir fotoğrafçıysanız müşterilerinizin isteklerini de bu sayede karşılayabilirsiniz. Göz rengini değiştirerek fotoğraflara farklı bir boyut da kazandırabilirsiniz. Peki photoshopta göz rengi değiştirme nasıl yapılır? Bu soruyu sizler için cevaplıyoruz.

 

Photoshopta göz rengini değiştirmek için öncelikle programınızı açın. Rengini değiştirmek istediğiniz göz resmini masaüstünden programın içerisine doğru sürükleyin ve bırakın. Burada artık açılmış olan göz resmi üzerinde değişiklik yapmaya başlayabilirsiniz.


Program içerisinde sol bölümde yer alan araçlar çubuğundan, pen aracını seçin ve bu araçla gözün renkli kısmını çerçeveye alın. Gözün renkli bölümünü seçtikten sonra, pen aracı seçili iken ekran üzerinde sağa tıklayın. Açılan pencereden Make Selection seçeneğini işaretleyin. Bu işaretlemeden sonra açılan ekranda yer alan hiçbir ayarı değiştirmeden Ok butonuna tıklayın. Rengini değiştirmek istediğiniz gözün çevresinde seçili alan oluşturduktan sonra ilk adım olarak CTRL+C ve ardından da CTRL+V yaparak bu alanı seçin. Daha sonra yeni bir layer alanına seçmiş olduğunuz bölümü kopyalayın.

 

Kopyaladığınız layer seçili iken bu defa CTRL+U yapın. Bu işlem ile hue/saturaion renk panelini açar. Bu panel sayesinde istediğiniz rengi seçip, göz rengini o renkle değiştirebilirsiniz. Göze istediğiniz rengi verdikten sonra Blur aracını açın ve gözün etrafında eski renginden kalan halkayı doğallaştırın. Blur’un kalınlığını istediğiniz şekilde seçip Strenght değerini 50 yapın. Layer’ın Blending modunu, Hue olarak değiştirin. Ardından CTRL+T ile Free Transform modun getirin ve çıkan ekranda yeni rengi yanlara doğru genişletin ki eski göz rengi tamamen kapansın. Artık işlemi sonlandırabilirsiniz.

 

Bir yorum

Bir Cevap Yazın