Siyah Tekerleklerin Tarihçesi

Siyah Tekerleklerin Tarihçesi

Siyah Tekerleklerin Tarihçesi

İlk Tekerleklerin Ortaya Çıkışı

Tarih boyunca tekerlekler, ulaşımı kolaylaştırmak için kullanılmaktadır. İlk tekerleklerin ne zaman geliştirildiği tam olarak bilinmemekle beraber, MÖ 3500 yılına kadar uzanabileceği tahmin edilmektedir. Bu tekerlekler esasen kil tabletlerdeki resimlerde tasvir edilmiştir. Kil tabletlerin gösterdiği resimlerde ise insanlar, taştan yapılma tekerleklerle bir arabanın arkasında yolculuk yaparken gösterilmektedir.

Siyah Tekerleklerin Yükselişi

Siyah tekerlekler ilk olarak 1920’lerde Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmıştır. O dönemde lastik üretimi yeni yeni gelişirken, lastiklerin rengi siyah tercih ediliyordu. Bu, sisli hava koşullarında yolculuk ederken lastiklerin daha iyi görünmesine yardımcı oluyordu. Dolayısıyla, 1920’lerden sonra tüm otomobiller siyah lastiklerle donatılmaya başlandı.

Modern Tekerlekler

Günümüzde tekerleklerin renkleri oldukça çeşitli olabiliyor ancak siyah stilleri hala araç sahiplerinin en çok tercih ettiği renklerden biridir. Bunun nedeni, siyahın çoğu otomobilin tasarımına uygun bir renk olmasıdır. Ayrıca, çoğu lastiğin ham maddesi olan karbon siyah bir renktir. Bu yüzden, siyah lastikler çoğu üreticinin tercih ettiği bir renk olduğu gibi aynı zamanda tüketicilerin de tercihi olmaya devam ediyor.

Kaynak: Otomatik MagazinBir Cevap Yazın