Telefon Seçimi Yaparken Dikkat Edilecek Noktalar!

Telefon Seçimi Yaparken Dikkat Edilecek Noktalar!


Hayat Hızına Uygun Telefon Seçimi

İçinde bulunduğumuz çağ olan teknoloji ve uzay çağı, sanal ortamların paralelinde ilerleyen hayat hızlarının yükselmesi, eskiden saatlerce sürecek işlemlerin tek tuş ile halledilebilmesi, özel hayatların gölgesi olarak üretilen program ve telefon uygulamaları, iş hayatına endeksli karakterlere göre tercih yapılanmasını beraberinde getirmiştir.

Çağın gerekliliği olan tüm özelliklerin çoğu teknoloji ürünlere uygulanmasında kolay geri dönüş alınabilen uygun telefonlar önemli yer tutmaktadır. Bundan 10 sene önceki özellikler ile 21.yüzyılı yaşadığımız şu yıllardaki telefon özellikleri arasında uçurumların olması, taleplere göre arz düzenlemelerinin yapılmasından kaynaklanmaktadır.

İnsanlar hayatlarının gidişatına göre seçimlerin, yapmaktadır. Para kazanma endişesinin ve gelecek kaygısının çerçevesinde devam ettirilen saatler, insan karakterleri üzerinde büyük etkiye sahip olmaktadır. Sahip olunan karakterler ise seçimleri etkilemektedir. Bu seçimler teknoloji sekmesinde incelendiği takdirde, uygun telefon seçimlerinin de bu düşünceler ile yapıldığı görülmektedir.

Her mesleğin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Saha üzerinde ya da plaza ortamında olabildiği gibi, sürekli telefon ve bilgisayar başında da icra edilen meslekler bulunmaktadır. Örneklemek gerekirse Satış Mühendisleri daima sahada olan ve telefonlarını adeta bir uzvu olarak gören personellerdir. Daima maillerini kontrol edebilecekleri, kısa yollarına kolayca ulaşabilecekleri bir telefon tercihi yapmaları uygun olacaktır. Farklı bir örnek ise plaza ortamında çalışan bir muhasebeci ise sürekli bilgisayar üzerinden işlemlerini yapacağı için çok kapsamlı özelliklere sahip olan bir telefon gerekliliği hissetmeyecektir. İş hayatında bu düşünceler ile bu örnekler çoğaltılabilinir.

İş hayatı dışında özel ve bireysel hayatımızın içinde telefon seçimlerimiz, sosyallik ve çevre genişliğine bağlı olarak oluşacaktır. Herhangi bir işte çalışmayan bireyler için detaylı özelliklere sahip telefonlar tercih edilmezken, sosyal anlamda oldukça aktif olan bireyler tarafından hobilerine uygun telefon seçimleri yapılmalıdır. Fotoğraf çekmek, anı kaydetmek gibi tutkuları olan bireylerin seçimlerini kamera kalitesi yüksek telefonlardan yana kullanmaları bu konuda güzel bir örneklemedir. Sonuç olarak hayatı yaşayış ve bulunuş biçimimize göre tercihlerimizi yapmalı, tüketici çılgınlığına teslim olmayarak ihtiyacımıza ulaşmak önceliğinde olmalıyız.

Bir Cevap Yazın