Adil Kullanım Kotası Kalkmayabilir!

Adil Kullanım Kotası Kalkmayabilir!

 

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan BTK ; Adil Kullanım Kotasıyla alakalı basın bildirisi yayınlamıştı. İçerikte geçen :

  •  “ AKN uygulamasına 31.12.2018 tarihi itibarıyla son verilmesiamacıyla gerekli analiz ve çalışmaların işletmeciler tarafından 2 ay içinde yapılarak Kuruma sunulması BTK tarafından karara bağlanmıştır.

Bu madde 2019‘da  AKK‘nin kaldırılacağını değil, İnternet sağlayıcılarının yorumunu alıp buna göre Adil Kullanım Kotasının kaldırılıp kaldırılmayacağına kadar verdiğini açıklamış durumda.

d72849f1ec0e01a0bf04e66e4d9216fb6291600c

Ayrıca Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu halkın nabzını yoklamak için Görüş ve Öneri kısmı oluşturmuş durumda.

 

BTK AKN’yi Kaldırsın İstiyorsanız Aşağıdaki Linkten Formu Doldurun.

BTK’nın Görüş ve Öneri kısmına ”  Adil Kullanım Kotasının  kaldırılmasını yada AKK aşımından sonra uygulanan  3 mbps olan hızın en az 10 mbps e yükseltilmesini talep etmekteyim. 4.5 G’ye geçmiş bir ülke olarak AKK bizim kalitemizi düşürmekte. Ayrıca Upload hızı da en az 10 mbps olmasını talep etmekteyim.” benzeri AKK ile ilgili olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yazarak tepkinizi gösterebilirsiniz. 

 

Adınız Soyadınızı TC Kimlik numaranızı E-posta adresinizi eksiksiz olarak doldurarak görüşlerinizi yazınız. Bunlar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından incelenecek  ve buna göre adımlar atılacaktır. Lütfen 2 dk zaman ayırıp bir katkınız olsun Adil Kullanım Noktasının kalkmasıyla alakalı.

Btk Önerş ve Şikayet AKK ile İLGİLİ

BTK ÖNERİ VE GÖRÜŞ LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

 

 

btk-2BTK‘ya öneri ve görüş sayfasındaki istenen bilgileri doğrularken E-Postanızı kullandığınız bir E-Posta olarak ayarlayın. Onay linki gönderiliyor.

 

Bir yorum

Bir Cevap Yazın