Android Telefondan İOS’a yedekleme Nasıl Yapılır?

Android Telefondan İOS’a yedekleme Nasıl Yapılır?

Son yıllarda iOS işletim sistemine sahip telefonlarda büyük bir rağbet olması, Apple ürünlerinin gerçekten kaliteli ürünler çıkarması, Android kullanıcılarının aklını çelmiş gözüküyor. Google aramalarında Android Telefondan iOS’a yedekleme nasıl yapılır şeklinde aratma sonuçları çok yüksek seviyelerde seyrediyor. Bu sebepten dolayı bu yöntemin nasıl yapılması gerektiğini bu yazımızda bulacaksınız.

Öncelikle yeni aldığınız iOS cihazınızda transfer o kadar da basit olarak gerçekleşmiyor. Apple ürünlerinin kendine has uygulaması olan iTunes gibi birçok uygulama, alışılanlar dışında bir çalışma prensibine sahiptir. Bundan dolayı en ince ayrıntısına kadar bilinmesi gereken bu yöntem dikkatlice yapılmalıdır.

 

Öncelikle Android telefonunuzu ilgili kablosu ile birlikte bilgisayarınıza bağlayın. Android telefonlarda bu işlem genellikle çok basit olarak yapılmaktadır. Kablo ile bilgisayara bağlanan bir telefonun içinde bulunan tüm belgeler bir tık uzaklıktaki klasörlerde bulunduğundan zorluk çıkartmamaktadır. Android Telefondan iOS’a yedekleme evrelerinde bir sonraki aşama ise bilgisayarınıza yoksa iTunes güncel sürümünü indirmektir. iTunes indikten sonra iPhone telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda otomatik olarak iTunes tarafından görülecektir. Apple kimliğiniz ile giriş yapmanın ardından eğer yüklü değilse Android File Transfer uygulamasını indirerek bu programa giriş yapmanız gerekiyor.

Android Telefondan iOS’a yedeklemek için indirmiş olduğunuz bu programa girdikten sonra fotoğraflarınız için DCIM ve ardından Camera dosyalarına girerek fotoğraflarınızı aktarabilirsiniz. Bu işlemleri aynı şekilde diğer klasörler için de yapabilmeniz de bir zorluk bulunmamaktadır.

 

Kişilerinizi ve maillerinizi yedeklemek için ise iPhone telefonunuzda ayarlar kısmında mail, kişiler ve takvim bölümüne girerek rehberinizi aktarmak için “ Sim Karttaki Kişileri Aktar “ seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Gerisini iPhone kendisi halletmektedir.

Maillerinizi de iPhone telefonunuza eklemek için yine aynı yerden “Hesap Ekle” seçeneğine dokunarak hesap tipinizi seçerek ilerlemeniz ve maillerinize ulaşmanız oldukça kolay olmaktadır.

Bir Cevap Yazın