Bataryanızın Ömrünü ve Şarj Sürenizi Uzatmak İster misiniz?

 
Bataryanızın Ömrünü ve Şarj Sürenizi Nasıl Uzatılır ?
Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de bataryamızın 1 günü çıkartamaması.Teknoloji her geçen gün gelişiyor yeni telefonlar yeni işlemciler çıkıyor ancak hala adam akıllı bir batarya piyasada yok .
 

Bataryanız %100 şarj oldu yazısı gözükse bile aslında %80 şarj etmiştir bataryayı ve telefonu korumak için firmalar bataryaları böyle tasarlamışlardır . Aşırı elektrik yüklenmesi olursa bardağın taşması gibi bir tüpün aşırı basınçtan patlaması gibi bir durum ortaya çıkar ve telefonunuz patlar bunun olmaması için %80 de durur ama biz %100 doldu sanarız .

 

Batarya Ömrü Uzatma ve Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

 
 
1.Öncelikle adam akıllı bir adaptöre sahip olduğunuzdan emin olun

2.Bataryayı şarj bitene kadar kullanın veya %4 -%5 kalsın.
3.Sim kartı,bataryayı ve hafıza kartını çıkarıp 30 saniye ile 2 dakika arası bekletin.
4.Sim kartı,bataryayı ve hafıza kartını tekrar takın.
5.Cihazı çalıştırın.
6.Adaptörüyle! şarja takın.
7.Tüm gece şarj olsun %100 olunca en az 2 ortalama 8 saat en iyiside 12 saat şarjda daha kalsın.
8.Şarjı çıkarın.
9.Telefonu kapatın.
10.Belirli bir süre bekleyin (15-20 saniye)
11.Tekrar şarj aletini takın.
12.Eğer şarj olmaya devam ederse yeşil ışık yanana kadar şarj edin ve üzerine 2 dakika daha şarj edin. Eğer şarjı dolu gözükürse taktığınızda yeşil yanarsa 2-3 saat daha şarj et.
14.Recoverye girin ve battery stats wipe yapın.
15.Cihazınızı yeniden başlatın.
16.Eğer şarj durumu yeşil yanarsa bataryayı çıkarın 30 saniye ile 2 dakika arası bekletin.Sonra tekrar battery stats wipe yapın.Sonra tekrar açtığınızda %100 dolana kadar şarj edin.Sonra cihaz kapalıykende %100 dolana kadar şarj et(yeşil ışık yanana kadar).Cihazı yeniden başlatın.
17.Şimdi kalibrasyonu kontrol etmek için Battery Doctor/overcharged gibi bir program indirin.Eğer voltaj değeri 4150-4197 arası çıkarsa işlem başarılı olmuş demektir.Eğer değer 4197 ise bu en iyi şekilde kalibre olmuş demektir.Eğer 4150 nin altındaysa işlem başarısız demektir.

Bir yorum

Bir Cevap Yazın