Kürk Mantolu Madonna‬, ‪Sabahattin Ali‬‬ Gündemi

Kürk Mantolu Madonna‬, ‪Sabahattin Ali‬‬ Gündemi

1943’te Madonna var mıydı? (1.1)

‘Aramızda Kalmasın’ programında Funda Özkalyoncuoğlu’nun Kürk Mantolu Madonna gafı, sosyal medyayı salladı.

 

Kürk Mantolu Madonna Sabahattin Ali’nin romanı ancak TV8’de ‘Aramızda Kalmasın’ programında Madonna ile karıştırınca ortalık karıştı. Şimdi size sorum şu: Bilmediğiniz konu hakkında yorum yapar mısınız? Hadi yaptınız diyelim böyle soruyu geçiştirir miydiniz? Aa Madonna var mıydı o tarihte?

Gündeme sumo güreşçisinin yere düşüş hızıyla orantılı şekilde düşüp deprem etkisi yaratan, kitabı okuyan okumayan herkesin eleştiriden sunucu hanım ablayı kusturduğu bu eşsiz günde, Polyanna olmak, iyilik elçisi olup kıta kıta gezmek, ‘ne var sanki siz çok şeysiniz’ demek istiyorum.

Hunharca saldırdınız kadına! (1.2)

Demediniz ki bu kadın da bir kitap okumamış, ağzına geldiği gibi sallıyor ama ne var? Program yap diye oturtmuşlar, diğer konuştukları çok mu dolu da bu palavra diye şeyoldunuz?

Belki de o kitapta Madonnayı görmek istedi; nolmuş yani?

Madonna bir gün kürk giymiş, sonra arkasından ağlamış tilkiler mesela. Böyle acıklı bir şey anladı kitaptan olamaz mı? Panter Emel’le Madonna’nın sürükleyici çekişmesini yaşattı minnoş kalbinde belki! Subjektif olamaz mı kadın kardeşim? Hemen de şey!

Bunu yapanlar kimler çıksın ortaya! Hadi kızmıcaz söz

Evet sana diyorum, sana, sana hepinize! Kahvenizle, lattenizle, mochanızla çektiğiniz Sebahattin Ali eserlerinden bahsetsenize. Satılan adedin iki katı kahveyle resmi var lan kitabın! Arkadaştan ödünç alıp, bu kitap var ya bu kitap… Hiçbir kelimeyle anlatamam deyip az mı sustunuz? Televizyoncu yanlış söyleyince neden herkes gazlandı mesela?

Bonus:

O değil de en muazzam an, sunucunun 1943’te yazıldı dedikten sonra ablanın “aa Madonna var mıydı o tarihte?” diye sorması. Bunu ben bile yumuşatamadım; gömün gitsin

 

kaynakzelihasuna (1.1), zarafetlik (1.2) (alıntıdır.)

 

Bir Cevap Yazın