Sim Kartı Kopyalama Dolandırıcılığı! ( Risk Altındasınız!)

Sim Kartı Kopyalama Dolandırıcılığı! ( Risk Altındasınız!)

Bugün ” Türk Telekom Şebeke Az Çekiyor Yada Şebeke Yok Sorunu ” başlıklı bir yazı yazmıştım. Müşteri temsilcileriyle konuştuk. Hattımın bloke olduklarını söylediler ve şaşırdılar bloke olmasına. Sonra blokenin açıldığını söylediler kapatıp açın düzelir dediler. Fakat düzelmedi.
Şeytan dürttü Türk Telekom online işlemlere girdim ve hattımda olan tüm paranın çekildiğini sadece 0.79 kuruş kaldığını gördüm. Hemen paranın nereye gittiğine baktım ve para bir idda sitesinde oynanmış. Benim tamda hattıma erişemediğim saatte!

Bunun nasıl olduğunu araştırmaya başladım ve sim kartı kopyalama yapılarak yapılabildiğini buldum. Sim kartımı biri yada birileri kopyalayarak sisteme, sanki şu an elimde bulunan sim kartını o “dolandırıcıların” ellerindeki sim kartı olarak tanıtmış. Böylelikle numara bloke olmadan hemen paraları çekip hattı rahatlıkla bloke edebiliyorlar.

 

Böyle bir durumla karşılaşırsanız hiç durmadan bankanızı arayın! Çünkü bankalar bunu sim kart değişikliği olarak algılamıyor. Çünkü sim kartınızdan yeni bir klon oluşturuyorlar. Tüm bilgiler aynı oluyor! Hemen hesabınızı dondurun! Daha sonra BİMER, BTK gibi kurumlara şikayet ettikten hemen sonra savcılığa başvurun! En önemlisi de Türk Telekom yada operatörünüz her ne ise Online İşlemlerden hesap geçmişisiniz kontrol edin!

Sadece benim başıma gelmemiş bu durum bir forum sitesindeki abimizin de başına gelmiş ordaki yazıyı okumak isteyenler buraya tıklayarak yazıyı okuyabilir ve bu yazının altına yorum yaparlarsa yardımlaşabiliriz.

Bir yorum

  1. yazıklar olsun böyle güvenliğe! faturalı hat almaktan vazgeçtim bu yazıdan sonra!! paramın içine eder bu şerefizler

Bir Cevap Yazın