Türk Telekom Şebeke Az Çekiyor Yada Şebeke Yok Sorunu

Türk Telekom Şebeke Az Çekiyor Yada Şebeke Yok Sorunu

Geçtiğimiz günlerde şebeke değil ama tüm Türk Telekomluların ve benimde interneti(mobil veriyi) açmamıza rağmen bir türlü o üstte yazan 3G,4G H+ gibi internetin geldiğini bildiren yazılar gelmiyordu. Önceki haberi buradan okuyabilirsiniz
Şu anda ise Türk Telekom Operatöründe şehrin göbeğinde hatta bizzat benim evimde hep çeken şebeke çekmiyor. Bunu ilginç kılan şey ise aynı ordamdaki başka bir Türk Telekom hattının çekiyor olması. Bu da demek oluyor ki baz istasyonlarından kaynaklı bir sorun değil. 

Bu sorunu yaşayan ve dile getirebilen bir kaç kişi buldum. Belkide sorunu dile getirebilebilecek şebeke bağlantıları olmadığı için bağlanıp sorunlarını yazamıyorlardır.

Türk Telekom‘un Twitter Destek hesabından ve Turkcell’den gelen biraz da mizah içeren Tweetler :

turk-telekom-destek-tweet

Dumanla mı haberleşelim yani? 😀 

turkcell-destek-tweet

Turkcell sende az kurnaz değilsin 😉 😀   Bakalım Vodafone’da bu duruma katılacak mı 

 

Soruna İsyan eden bir arkadaşımız 

 

 

 

YAZI GÜNCELLEMESİ

DİKKAT!
“ŞEBEKE YOK ” YAZISI VARSA DOLANDIRILIYOR OLABİLİRSİNİZ!
DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ilgili kelimeler Turkcell, Vodafone, Avea, Türk Telekom, Şebeke Yok, Hattım Çekmiyor,Türk Telekom Şebeke Az Çekiyor Yada Şebeke Yok Sorunu

4 yorum

 1. Arkadaşlar Sim kartınızı kopyalamış olabilirer! bankanızdaki ve hesabınızdaki tüm paraları çekebilirler aman DİKKAT! Yeni bir dolandırıcılık türü bulmuşlar!

 2. MUŞ (AA) – Muş’un Korkut ilçesi Değirmitaş köyü Kaşdibi mezrasında vatandaşlar, GSM hatlarının çekmemesi nedeniyle cep telefonuyla konuşmak için dondurucu soğuğa rağmen tepelere çıkmak zorunda kalıyor.

  Kent merkezine 60 kilometre uzakta bulunan, kışın yolları sürekli kardan kapanan mezradaki vatandaşlar, GSM hatlarının çekmemesi nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor.

  Kar kalınlığının 1,5 metreye ulaştığı, hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü mezrada vatandaşlar, tehlikeli olmasına rağmen acil durumlarda tepelere çıkarak telefonla iletişim kurmaya çalışıyor.

  Köy muhtarı Cevdet Taşdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, mezrada yıllardır aynı sorunu yaşadıklarını, bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm müracaatlara rağmen sonuç alamadığını belirtti.

  Taşdemir, 20 hane ve 300 nüfuslu mezrada şebekenin çekmemesi nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

  “Vatandaşlar, yakınları veya askerdeki çocuklarıyla konuşmak için dondurucu soğukta, karda yaklaşık 2 kilometre yürüyerek yüksek tepelere çıkmak zorunda kalıyor. Özellikle acil hastalarımız olduğunda ilgili yere haber vermek için büyük sıkıntı yaşıyoruz. Gece bir vaka olduğunda 112 acil ekibine ulaşmak için dağa çıkmak zorundayız. Bazen yırtıcı hayvanların saldırısına maruz kalıyoruz. İlgili firmalardan buraya baz istasyonu kurmasını istiyoruz. Köylüler olarak kendilerine her konuda yardımcı olmaya hazırız.”

  Vatandaşlardan Fırat Taşdemir ise köydeki her evde yaklaşık 5 cep telefonu olduğunu söyledi. Taşdemir, mezrada şebeke bulunmadığı için yakınlarıyla konuşmaları gerektiğinde veya acil hasta olduğunda gece de olsa tepelere çıktıklarını kaydetti.

  1. Kötü bir durum. İnternet erişiminiz olduğu zaman BTK’dan gerekli operatör şirketlerini seçip durumu anlatan bir dilekçe yazmanızı öneririm. Belki bir işe yarar.

 3. Allah rızası icin şu şebekeyi düzeltin biz size söyliye söyliye bıktık ama sizde unutma yok işinizi adam gibi düzgün yapın

Bir Cevap Yazın